ileri itaat eğitimi

İLERİ İTAAT EĞİTİMİ 

     İleri itaat egitimi temel itaat egitiminden sonra uygulanması gereken zor bir egitim sürecidir. 

Dogru bir acıklama yapicak olursak ileri itaat egitimi köpegin tasmasız, serbest bir sekilde uzaktan komuta edildiği bir sürectir. Bu egitim köpeginiz 9 ya da 12 ayları arasında iken verilmesi gerekir. Bu sürecte candostunuza karsi mümkün oldugunca yakın davranmalısınız. Bu egitimde ki asıl amac ise ,köpeğinizin tasmalaedan kurtulup sizin komutalarınızı kendi iradesiyle gerceklestirmesidir. Buradaki egitim ile temel itaatdeki egitim arasında olan asıl fark ise hemen her komutun zorluk seviyesinin bir öncekine göre artmış olmasidır. 

İleri itaat egitimi neleri kapsar? 

    ● Köpege temel itaat egitimi boyunca verilen konutlarla nerdeyse aynidir. “gel” “otur” “yat” “bekle” vb komutları icerir bu komutlar uzaktan ve kontrollü bir şekilde yapılır. 

İleri itaat egitimi boyunca dikkat edilmesi gereken hususlar

    ● Köpeginize ileri seviye itaat egitimi vermeden önce kesinlikle temel itaat egitimi aldığından emin olun aksi takdirde bu asamadan hic bir verim alamassınız 

          Buradaki egitmenin otoritesini iyi koruması gerekir. 

    ● Bu egitim süreci dikkat ve hassasiyetle sürdürülmesi gereken bir süreçtir. 

         Bu sürecte ogrenilen komutlar üzerine bol bol pratik yapılması gereklidir. Köpek bu sürece uyum saglayana kadar devamliligi getirilmelidir. 

    ● Dikkat edilmesi gereken bir diger önemli hususda temek itaat egitiminden hemen sonra, ileri itaat egitimi vermektir çünkü köpekler daha gelisme donemindeyken daha cabuk adapte olur.